«Այցը Ստամբուլ եւ ՍԾՏՀ ԽՎ-ում աշխատակարգային քննարկումը գնահատում եմ արդյունավետ». Անուշ Բեղլոյան
Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Անուշ Բեղլոյանը մարտի 12-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում մանրամասներ է ներկայացրել մարտի 5-7-ը Ստամբուլում տեղի ունեցած ՍԾՏՀ ԽՎ աշխատաժողովի վերաբերյալ:
Բանախոսը նշել է, որ քննարկվել են աշխատակարգային եւ կազմակերպչական բնույթի հարցեր:
Անուշ Բեղլոյանը ՍԾՏՀ-ում Հայաստանի նորանշանակ ներկայացուցիչ Սահակ Սարգսյանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկել է համագործակցության եւ առաջիկա նիստերին վերաբերյալ հարցեր:
Այցի ընթացքում պատգամավորը նաեւ ճանաչողական հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի, Հունաստանի, Թուրքիայի, Ադրբեջանի, Ուկրաինայի պատվիրակությունների ներկայացուցիչների հետ:
Խոսելով առաջիկա աշխատանքների մասին՝ նա տեղեկացրել է, որ ապրիլին Երեւանում տեղի կունենա մշակութային հարցերով կոմիտեի նիստ: Նշվել է, որ առաջիկայում Բաքվում կառույցը կընտրի գլխավոր քարտուղար:
«Վստահ եմ, որ մեր խորհրդարանը նոր շունչ կհաղորդի պատվիրակության գործունեությանը»,- ասել է Անուշ Բեղլոյանը:

А.Беглоян: “Визит в Стамбул и процедурное обсуждение в ПАЧЭС оцениваю положительно”
12  марта член делегации НС РА в ПАЧЭС А.Беглоян на созванной пресс-конференции представила подробности семинара ПАЧЭС, состоявшегося 5-7 марта в Стамбуле.
А.Беглоян отметила, что были обсуждены вопросы процедурного и организационного характера.
В ходе встречи с новоназначенным представителем Армении в ПАЧЭС С.Саргсяном она обсудила вопросы сотрудничества и предстоящих заседаний.
У А.Беглоян состоялись ознакомительные встречи с представителями делегаций РФ, Греции, Турции, Азербайджана, Украины.
Говоря о предстоящих делах, она сообщила, что в апреле в Ереване состоится заседание комитета по вопросам культуры. Отмечено, что вскоре в Баку будет избран генеральный секретарь структуры.