«Այցը Ստամբուլ եւ ՍԾՏՀ ԽՎ-ում աշխատակարգային քննարկումը գնահատում եմ արդյունավետ». Անուշ Բեղլոյան
Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Անուշ Բեղլոյանը մարտի 12-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում մանրամասներ է ներկայացրել մարտի 5-7-ը Ստամբուլում տեղի ունեցած ՍԾՏՀ ԽՎ աշխատաժողովի վերաբերյալ:
Բանախոսը նշել է, որ քննարկվել են աշխատակարգային եւ կազմակերպչական բնույթի հարցեր:
Անուշ Բեղլոյանը ՍԾՏՀ-ում Հայաստանի նորանշանակ ներկայացուցիչ Սահակ Սարգսյանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկել է համագործակցության եւ առաջիկա նիստերին վերաբերյալ հարցեր:
Այցի ընթացքում պատգամավորը նաեւ ճանաչողական հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի, Հունաստանի, Թուրքիայի, Ադրբեջանի, Ուկրաինայի պատվիրակությունների ներկայացուցիչների հետ:
Խոսելով առաջիկա աշխատանքների մասին՝ նա տեղեկացրել է, որ ապրիլին Երեւանում տեղի կունենա մշակութային հարցերով կոմիտեի նիստ: Նշվել է, որ առաջիկայում Բաքվում կառույցը կընտրի գլխավոր քարտուղար:
«Վստահ եմ, որ մեր խորհրդարանը նոր շունչ կհաղորդի պատվիրակության գործունեությանը»,- ասել է Անուշ Բեղլոյանը:

Anush Begloian: I Evaluate Effective the Visit to Istanbul and the Working Order Discussion in PABSEC
At March 12 press conference, the Member of the RA NA Delegation to the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC) Anush Begloian presented details about the PABSEC workshop held in Istanbul on March 5-7.
The speaker noted that issues on working order and organizational character were discussed.
At the meeting with the newly appointed representative of Armenia to the BSEC Anush Begloian discussed issues on cooperation and the upcoming meetings.
During the visit the MP also had cognitive visits with the representatives of the delegations of Russia, Greece, Turkey, Azerbaijan and Ukraine.
Talking about the upcoming works she informed that the Cultural, Educational and Social Affairs Committee Meeting would be held in Yerevan in April. It was noted that the organization would elect Secretary General in Baku in the near future.
“I am sure that our parliament would give new breath to the activity of the delegation,” Anush Begloian said.